roast-helth

سلامتی کسانی که هر روز قهوه رست میکنند در خطر است!

WhatsApp
Email
Twitter

رست کردن روزانه قهوه میتواند برای ریه های شما مضر باشد. در همین راستا محققین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به کسانی که روزانه با رست کردن، وزن کردن، آسیاب کردن و یا بسته بندی قهوه در مقیاس بزرگ سروکار دارند هشدار میدهد که باید کمی بیشتر به سلامتی تنفسی خود توجه کنند.

این مرکز بر اساس گزارش‌های دریافت کرده در ماه آگوست و ارزیابی آن‌ها در رابطه با بهداشت تنفسی و خطرات ناشی از ترکیبات فرّار قهوه که با سیستم تنفسی درگیر شده و منجر به بیماری‌های تنفسی می‌شود هشدار داد.

محققان تعدادی از کارکنان مربوط به بخش رست کردن در شرکت Just Coffee Cooperative (JCC) را موردمطالعه قراردادند و به این نتیجه رسیدند که این کارکنان به میزانی بیش از چهار برابر جمعیتی مشابه از افراد عادی در آمریکا در قفسه سینه خود دچار خس‌خس هستند. درباره بینی، چشم و سینوس‌ها نیز نتایج مشابهی گزارش شد.

بر اساس گزارش‌های رسیده از این تحقیق، بعضی از کارکنان بخش‌های رست این‌گونه علائم را ناشی از غبار متصاعد شده از قهوه سبز، قهوه آسیاب‌شده و یا بوهای ناشی از دستگاه حرارتی رست می‌دانستند.

نتایج تحقیق که میزان خس‌خس قفسه سینه را چهار برابر میزان انتظار رفته نشان می‌دهد، به‌شدت نگران‌کننده و ازلحاظ آماری قابل‌توجه است. محققان یک برنامه نظارت پزشکی را برای کارکنانی که به نظر می‌رسد این قبیل بیماری‌ها در آن‌ها درحال‌توسعه است توصیه کردند.

ایالت متحده آمریکا پس از اعلام نتایج این مطالعه، تصریح کرد که این خطرات متوجه افرادی که هرروز در خانه قهوه را رست و آسیاب می‌کنند نیست.

برگرفته از سایت http://www.nydailynews.com

دسته بندی

داغ ترین مقالات هفته

برای راه اندازی و استفاده از اپ در گوشی های اپل (سیستم عامل IOS) ، وبسایت را در مرورگر سافاری (safari) باز کرده و موارد زیر زرا انجام دهید:

پس از انجام مراحل بالا وب اپلیکیشن به اپلیکیشن های دیگر گوشی شما اضافه میگردد